Похід «Горами нашої слави-2014» – завершено

Як і було передбачено з 18 по 25 липня відбувся похід «Горами нашої слави» з нагоди року 100-ліття Легіону Українського Січового Стрілецтва у Львівській області, 70-річчя УГВР, 110 річниці першої молочарні у Галичині.


Фото Івана Гарбовського

Традиційно він розпочався від пам’ятника Степану Бандері в м.Стрию і завершився у селі Корчин Сколівського району, біля якого віднайдено бункер Головного осередку пропаганди (ГОСП) ОУН і УПА. На початку походу Богдан Сидорак нагадав учасникам, що похід є регіональним, бо проходить територією двох сусідніх областей – Івано-Франківської та Львівської і комбінованим, бо в окремі дні на трасах маршруту використовується транспорт та був відкритий в 70-у річницю УПА і 20 річницю кредитної спілки «Вигода». Кожен рік учасники походу проходять новими ділянками, вивчають можливості його вдосконалення.

Фото Петра Маковського

Так цього року був відкоригований маршрут на ділянці с.Церківна – с.Лужки, г.Яворина – ур.Табори, г.Парашка – с.Корчин. В різні дні кількість учасників походу змінювалася, адже це передбачено положенням про похід. Цього року погода дещо внесла корективи в проходженні маршруту. Зокрема через сильні зливи учасники походу відмінили проходження частиною ділянки від скель Довбуша до с.Розгірче, але в цілому завдання походу виконане. На наступний рік передбачено уточнення маршруту від урочища Табори до г.Лопата.

Фото Богдана Сидорака

Приємні спогади у учасників залишилися від відвідування чудових Карпатських гір, славних вершин де проходили бої січового стрілецтва та воїнів УПА, де кувався дух звитяги в обороні ідеї Української Самостійної Соборної Держави (УССД). Спілкування при спільній ватрі, виконання патріотичних пісень, спогади про дні Майдану, історію нашої Вітчизни стали приємним часом для всіх учасників походу. Зустріч з 78-річним Тарасом Наливайком на Яворині, членами товариства «Спадщина» зі Львова на Парашці, професором Романом Кирчівим у Корчині, Володимиром Прадідом у Либохорі та інше залишили незабутні враження для учасників експедиції. Роботу над маршрутом буде продовжено, щоби в наступному році кінцево його опрацювати, ознакувати та випустити книгу про цей маршрут. Більш ширший звіт незабаром.

Коментарі не дозволені.