Цінності, особистість, праця, результат, – базові чинники економічної самоорганізації людей із невеликим достатком. – Петро Маковський

Думками про Форум кредитних спілок на Стрийщині, який вже сьогодні розпочне свою роботу, ділиться Петро Маковський. Він голова спостережної ради кредитівки «Вигода» й уже вдруге очолює організаційний комітет Всесвітнього фестивалю українських кредитних спілок, в рамках якого і відбудеться згаданий Форум.

– Ця подія – добра нагода обговорити питання розвитку кредитних спілок в Україні, якщо однієї із форм кооперації, як форми економічної самоорганізації людей із невеликим достатком,  – уважає добродій Петро. –  Дуже важливо створювати такі майданчики за  участі всіх зацікавлених сторін зі сторони ринку, держави, органів місцевого самоврядування. Кредитна кооперація є дуже потужною складовою фінансового та економічного розвитку у Європі,  США, Канаді й інших країнах. Вона важливий фактор зростання середнього класу, спрощення доступу до фінансів, використання місцевих ресурсів для розвитку своєї громади. Третина фінансового сектору Німеччини побудована на кредитній кооперації, найбільший банк світу «Агрікольбанк» кооперативний, потужні Рабабанки в Голландії також кооперативні. Економіка села в Європейських країнах побудована на малих сімейних фермах, яких є понад 12 млн. Середній земельний наділ у 70% цих сімейних ферм складає 5 га! У Польщі 2,6 млн. сімейних ферм, середній земельний наділ – 16 га, для прикладу. У Німеччині – 30 га на фермера, у Франції – 52 га. До чого я веду? До того, що без тісної системної кооперації, багатогалузевої і в т.ч. фінансової такі сімейні господарства були би неефективними. Ось власне про це хотілося би нам поговорити на Форумі. Сподіваюся, нам під силу змінити хід думок зацікавлених сторін, які формують політику розвитку економічної самоорганізації, можуть впливати на розвиток конкуренції, демонополізацію, розвиток творчої ентропії у економічній сфері країни. Спочатку було слово і слово стало Богом! Власне тому потрібні професійні розмови та дискусії.

Варто зауважити, що кредитна спілка «Вигода» була організатором І-го Всесвітнього фестивалю українських кредитних спілок – надзвичайно захоплюючої події. Голова оргкомітету переконаний, що проведення таких заходів щороку в іншому місці дозволить серйозно популяризувати ідеї економічної самоорганізації, підтримувати належний рівень дискусій, підтримки культури, обмінюватися досвідом, правильно позиціонувати себе у суспільстві, як представників капілярної економіки країни, які розвивають середній клас і є драбинкою до добробуту звичайних людей.

Ось, які питання цікавитимуть Петра Маковського на Форумі: стан українських кредитних спілок в Україні та світі: тенденції; новий проект закону про кредитні спілки: основні положення, можливості, перестороги.; державні та регіональні програми співпраці із кредитними спілками; кредитна кооперація у світі: найкращі практики; кооперативні цінності: практичні ознаки їх використання у діяльності кредитних спілок; інтеграції різноманітних форм кооперації: історія, сучасність, праобраз моделі в Україні.

У 1992 році ми заснували кредитну спілку “Вигода”, яка дала початок розвитку кредитній кооперації в Україні, – згадує добродій Петро. – За чверть століття ми, зважаючи на обставини в Україні, досягли досить вагомих результатів. Із 2011 року, використовуючи напрацювання кредитної спілки, ми розгорнули діяльність у сфері розвитку Фонду громад “Рідня”, кооперативу здорового харчування “Віра”. Наразі ми на етапі створення недержавного пенсійного фонду спільно зі Стрийською єпархією УГКЦ. Ми певні, що така діяльність, об’єднана у Стрийську кооперативну ініціативу, дозволяє нам нарощувати потенціал економічної самоорганізації для суспільного розвитку та творить стійкі економічні форми діяльності людей, об’єднаних ідеєю економічного розвитку, опираючись на власні ресурси та можливості.

Олександр Кривенко,
член оргкомітету, прес-секретар Всесвітнього фестивалю українських кредитних спілок
+380632413681
akryvenko64@gmail.com
skype – kryvenko_oleksandr
http://www.facebook.com/oleksandr.kryvenko.5
Офіційний сайт: www.wfucu.org.ua
Сторінки у соціальних мережах:
Спільнота Всесвітній фестиваль українських кредитних спілок https://www.facebook.com/wfucu/
Група Всесвітній фестиваль українських кредитних спілок https://www.facebook.com/groups/wfucu
Подія Форум кредитних спілок 
https://www.facebook.com/events/214572452402006/

Світлина – з особистого архіву Петра Маковського

Постійне посилання: Олександр Кривенко. Цінності, особистість, праця, результат, – базові чинники економічної самоорганізації людей із невеликим достатком.  – Петро Маковський http://wfucu.org.ua/2017/08/10/cinosti-makovskii_2383/

Читайте також матеріали за темою:  
Програма Форуму 
Програма Фестивалю

Теґи: #ForumCU2017#ФорумКС2017I-й Всесвітній фестиваль кредитних спілокIІ-й Всесвітній фестиваль кредитних спілоканкета на участьВигодаВсесвітній фестиваль кредитних спілок

Коментарі не дозволені.