Про фестиваль

image_pdfimage_print

 “У 1992 році активісти української кредитної кооперації Канади та США приїхали в нашу молоду державу з великою місією відновлення кредитних спілок”, – розповідає Петро Маковський, голова оргкомітету Всесвітнього Фестивалю Українських Кредитних Спілок, голова Спостережної Ради кредитної спілки «Вигода» . – “Тоді стрияни стали у числі перших на шлях відродження кредитної кооперації як однієї із важливих форм економічної самоорганізації українців на рідній землі”.

 

14 червня того ж року через створення кредитної спілки “Вигода” у місті Стрий, що на Львівщині було дано старт відродженню кредитної кооперації в Україні.

                  У 2012 році кредитна спілка “Вигода” ініціювала та провела грандіозний I-й Всесвітній фестиваль українських кредитних спілок, присвятивши цю подію подвійному ювілею – 20-літтю відновлення кредитної кооперації та 20-річчю з дня власного народження.

“Ми задумували Фестиваль українських кредитних спілок як постійну мандрівну акцію, що популяризуватиме економічні форми об’єднань українців”, – згадує Петро Маковський. -“Щоп’ять років Фестиваль мав повертатися до своєї колиски – у місто Стрий. На жаль, через складні обставини, викликані війною з московським агресором, не склалося, щоби ця ідея була реалізована у будь-якому форматі на інших теренах. Пріоритетом стало обороняти наш край, підтримувати військо, ангажуватися у суспільні процеси, які змінюють нашу країну. Але минуло 5 років, ситуація потроху змінюється, ми навчилися жити із вже явним агресором під боком, який все називає себе не інакше, як брат. Ми змінюємося, а відповідно змінюється країна. На мій погляд, у такій ситуації потрібно продовжувати будувати свій дух, свою народну силу самоорганізації та солідарності”.

Цьогоріч, долучивши в партнери кредитну спілку “Косівська”, ми влаштовуємо II-й Всесвітній Фестиваль Українських Кредитних Спілок.

Упродовж червня-жовтня 2016 року в рамках Фестивалю відбудеться низка цікавих заходів, які покликані продемонструвати, що саме солідарність культурна, ментальна й економічна творить із нас велику націю гідну бути прикладом для інших народів світу. 

Олександр Кривенко, прес-секретар, член оргкомітету Всесвітнього Фестивалю Українських Кредитних Спілок

Світлина – з особистого архіву Петра Маковського.

Постійне посилання: http://wfucu.org.ua/pro-festyval/

Читайте також: Реєстрація учасника