Фестини Вигоди, 19 червня 2011 року

image_pdfimage_print

Фестини, які так активно готувала кредитна спілка “Вигода”, відбулися  19 червня. Позитивні емоції переповнюють, ніби і не було ніякої поганої погоди, не було дощу.

З Божого благословення розпочався захід, який так ретельно готувався всіма працівниками кредитівки. Отець Іван Барабаш провів молебень та виголосив проповідь.

П`ятнадцять міст, де розташовані наші відділення та представництва, представляли себе в різний спосіб. Підприємці-виробники, члени кредитної спілки “Вигода”, пропонували свою продукцію: Смачний хліб від наших стриян (ПП Микола Чимич). Духмяний мед та продукти бджільництва з Калуша від ПП Марія Шевчук. Якісні молочні продукти від ВАТ “Молокозавод “Самбірський”, аж черга вишикувалась, як в далекі 80-ті, всім хотілося придбати справжнього масла, вершків, різноманітних сирів та кисломолочних продуктів. А що вже казати про свіжу, смажену тут же, чи сушену рибку від ПП   Оксана Свобода з Бережан. Можна було підкріпитися і гарячим чаєм чи кавою у ПП Люби Федоришин  – нашого давнього, одного з перших членів із Стрия, і це так було доречно при дощовій погоді. Ну а  хто вже дуже замерз, міг придбати шкарпетки у ПП Антоніна Степанчук із Сокаля.

Духовного багатства можна було почерпнути із різних джерел. Свою творчість – друковані твори представили львів`янка Тетяна Фролова. Журнал  “Регіон бандерівський” представляв засновник Ярослав Заворотний та депутат Львівської обласної ради Богдан Сидорак. Двадцять комплектів журналу (сім випусків) придбано кредитівкою для передачі на східні терени Украни. З Самбора свої друковані твори привіз на фестини Омелян Леськів. Розмаїття сучасної української  літературної творчості було представлене відомою в Стрию українською книгарнею, яка проводить свої знамениті щочетвергові зустрічі з сучасними авторами, (ПП Ірина Гуцуляк), засновником якої є Любов Хомчак. В подарунок від Бережан книжки “Легенди бережанського замку” кредитівці вручив автор Богдан Тихий.

Наша поетеса, стриянка Леся Павлів представила свій творчий доробок. Понад два десятки поетичних збірок ілюстрованих художницею Лесею Павлів, дочкою поетеси, яка окрім цього демонструвала свої художні сувеніри.

Народні майстри знайомили з своїми виробами: з глини – Богдан Дмитрусь з Бережан та Богдан Ямовий із Сокаля. З лози тішили око чудові роботи Володимира Антощака з Самбора, Люба Бай – випускниця Стрийського художнього училища, а сьогодні мешканка Бережан, привезла виставку ляльок, зроблених власноруч, а її землячка Алла Соколовська – чудові прикраси з паперу. Вишивальниці причаровували чудовим вишиттям. Заслужена майстриня вишивки з Пустомит Лідія Кучма привезла свої твори-вишивки, а колектив вишивальниць із Старого Самбора представила на виставці Любов Ступицька. Рукоділля з бісеру, намиста та макраме милували око глядачів. Рукодільниця Світлана Васильєва з Калуша своїм талантом привернула особливу увагу приутніх. Були тут різноманітні картини професіоналів та художників любителів: Бережанщину представляв молодий художник Олег Щупляк, Ігор Тиличко із Самбора познайомив учасників з сфоїм фотомистецтвом. Сакральне мистецтво з бісеру було представлене талановитим майстром з Ходорова Володимиром Благутою. Майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки провела викладач інформаційно-освітнього центру Лідія Ортинська зі Сколього. Не можу не згадати і витворів рук наших працівників: вишитих ікон Оксаною Хомин та композицй з бісеру Лідії Пилипчук.

Учасники художньої самодіяльності – це, в першу чергу, наше майбутнє – молодь: наймолодший колектив дитячого садка “Сонечко” з Моршина просто світив нам, як сонечко, бо їх виступ викликав посмішки на вустах присутніх. Цікавими були виступи дитячих колективів “Ромашка” з Ходорова, фольклорного театру з Бережан “Взори”, а юні актори зі Сколього спеціально підготували для цих фестин цілу виставу під керівництвом Ярослави Чудійович та Лариси Данилишин яку з захопленням зустріла публіка заслуженими оплесками. Незмінним учасником всіх наших заходів є камерний хор ім. Михайла Вербицького під орудою Ігоря Михайліва, лауреата багатьох конкурсів, в тому числі і міжнародних. Гарне враження справили виступи бандуристів: Оксани та Мирона Постоланів з Бережан,  особливих гостей Тетяни Фролової та Лайоша зі Львова, а також Ольги Голод із Самбора. Гітарист Ігор Теплий, також самбірчанин, виконував власні твори. Представництво Старий Самбір подарувало присутнім виступ, що припав до душі кожному. Це був естрадно-джазовий колектив “Стимул” та чоловічий квартет “Горяни”. Представництво м. Жовкви, хоч і недавно створене, проявило себе з якнайкращої сторони і представило нам сольний виступ юної Софії Куси та родинного ансамблю Сковронів “Жайвір”. А що вже до виступу Василя Васечка, який читав гуморески Павла Глазового- нашого класика гумористичного жанру, то тут кілька викликів “на біс” говорять самі за себе.
Гостями на святі були вокально-хореографічний ансамбль “Пролісок” Дрогобицького педагогічного університету ім. Івана Франка, які запалили глядачів жвавими народними танцями. Сокальчани  потішили нас чудовим виступом Руслани Антонюк та юної Софійки Журавінської. Пустомити дали мождивість нам послухати чарівний голос Роксолани Лещук. Миколаїв, покликав до участі свої молоді таланти, які вже встигли завоювати звання лауреатів на різних конкурсах і слухачі були вражені виступом солістки Ірини Теркали та гумориста Тараса Чорного з авторським читанням творів. Звеселили публіку своїм запальним виступом калушани – троїсті музики “Калуські гудаки”. На завершення виступив стрийський дівочий ансамбль “Говерла” керівник – Михайло Золотуха.

Ведучими були Марта Стадник та Микола Ханас. Допомагав працювати апаратурі наш давній друг Ростислав Фединець.

Злякалась негоди хіба апаратура телебачення і фотографа і ми вже не зможемо в повні відтворити це дійство на плівці. Проте було багато аматорів. І вже з усіх куточків нам присилає електронна пошта наших членів і працівників фотографії, з допомогою яких ми зможемо зробити монтаж, а ви зможете  його бачити на нашій електронній сторінці http://vygoda.com.ua (в розділі “ФОТО”).

До вечора ми все прибрали і демонтували, і сміття майже не було, так що прибиральникам за нами і прибирати не довелося. Ми не пили пива, як ви вже зрозуміли, не палили сигарет.
Так, як колись мали добрі здорові традиції наші прадіди, так і ми за їх звичаєм провели ФЕСТИНИ.

Єдине, що запрошених було багато, та мало вибраних. Це трохи засмучує. Бо справді присутні були подивовані таким дійством, а воно може відбуватися завжди, кожного вихідного ми можемо збиратися і просто співати, спілкуватися. Не будемо сидіти по барах, кафе, нищити свою націю, свій народ.

З`явилися нові ідеї та задуми. Відчуття, які ми отримали були надзвичайно позитивні. Справді талановитий наш український народ, невичерпна криниця духовного його багатства, невмируща народна пісня – душа України. Прекрасна наша молодь, яка переймає національні надбання, дух, традиції, звичаї, обряди, мистецтво і несе їх в майбутнє.

Залишити відповідь