Який із виступів, коментарів Вам запам’ятався, вразив і чим саме? – Форум кредитних спілок очима його учасників (Продовження)

image_pdfimage_print

Учасники форуму кредитних спілок.
Автор світлини – Олексій Палій

Продовжуємо (початок – тут) огляд результатів анкетування делегатів, організаторів і партнерів Форуму кредитних спілок, – центральної події, якою з 10 по 12 серпня ц.р. ознаменувався на Стрийщині II-й Всесвітній фестиваль українських кредитних спілок.

28 із 37 опитаних форумчан розповіли про те, чия промова, коментар залишився у пам’яті та що стало причиною цьому.

«Важко виділити когось окремо. Всі виступи були дуже змістовні», – сказав Дмитро Казарінов. Аналогічні думки мають і дехто з інших форумчан-учасників опитування.

«Всі виступи були цікавими», «важливими та доповнювали один одного», «підкреслювали небайдужість спікерів до висвітлюваних питань», – вважають Ірина Васьків, Ігор Сидор і Ольга Мороз відповідно.

Всі промови, що прозвучали на Форумі, гідні уваги та добрих відгуків. Більшість із них були від відомих мені людей, але нової інформації у їхніх виступах не бракувало, – повідомив Олександр Кривенко.

Найбільш помітними, на погляд учасників анкетування, виявились Ольга Максимчук і Петро Маковський.

Ольга Максимчук

«Аналіз “живих” спілок», «доповідь про кредитні спілки в Україні сьогодні Ольги Максимчук», яка «була в курсі справи всіх проблем, що виникають у роботі кредитівок», – такими словами прокоментували своє вподобання «презентації» члена Нацкомфінпослуг Іван Вишневський, Наталія Бобиляк, Марія Сюма та Богдан Щепанюк відповідно.

Учасника анкетування на правах анонімності зацікавили «статистичні дані від Нацкомфінпослуг», представлені на Форумі.

Ольга Максимчук уразила мене, – пише Олександр Кривенко, – своєю професійною компетентністю, глибоким дослідженням статистичних даних Нацкомфінпослуг щодо кредитних спілок, усвідомленням тих перешкод, які стоять на шляху їхнього розвитку, готовністю обстоювати інтереси кредитівок на всіх щаблях влади та націленістю на результат, яким має стати створення сучасної, ефективної, відповідної найкращим європейським і світовим практикам системи кредитної кооперації, в якій чільне місце посідатимуть кооперативні банки. Відчувалося, що пані Ольга висловлювалася дуже щиро, її думки були дуже глибокі: станьте організованою та безпечною силою в Україні, будьте кредитними спілками, які дійсно працюють для громади, згідно з кооперативними принципами.

Петро Маковський

«Фахівцем, професіоналом і умілим організатором у розбудові кредитних спілок та їхнього об’єднання», вважає Петра Маковського Микола Трифонов.

Ведення Форуму Петром Маковським відзначили Святослав Сурма та Юрій Мокрицький.

Вступну промову «в контексті Служіння громаді», де йшлося про «цінності кооперативного руху», з якою звернувся до учасників Форуму Петро Маковський, відзначили Святослав Сурма, Сергій Комісаров, Володимир Коломацький і Мирослав Маринович відповідно.

Головним на форумі, звичайно, був Петро Маковський, – сказав Ігор Сидор.

«Концептуально важливим видається мені, – пише Олександр Кривенко, – виступ Петра Маковського, в якому він наголосив на важливості створювати, за участі всіх зацікавлених сторін, тематичні дискусійні майданчики, на яких обговорювати шляхи розвитку кредитної кооперації як основи економічної самоорганізації, покращення бізнес-клімату для дрібних підприємців, спрощення доступу до фінансів людей із невеликим достатком, як основи розвитку місцевих громад. Дуже важливо, що Петро Маковський говорив про цінності економічної самоорганізації українців як засадничі принципи розвитку кредитної кооперації, власне кооперації, де керуються принципами демократії, служіння громаді, відповідальності та доброчесності в управлінні.

Дехто з учасників анкетування звернув увагу на виступи закордонних форумчан – делегатів із Канади, Німеччини (дистанційно), Польщі та США.

«Представники іноземних делегацій подавали цікаву інформацію про свої кредитівки, якої іноді не вистачає нам в Україні, для порівняльного аналізу, досвіду тощо», – сказав Михайло Мазур.

Оксана Маковська та Галина Овсянецька згадали дуже емоційне та натхненне дистанційне привітання Анни Гамбург і Томаса Райнке з Німеччини.

Анна Гамбург і Томас Райнке. Скриншот з відео (автор скриншоту – Олександр Кривенко)

«Приємно вразило», – пише Олександр Кривенко, – «дуже креативне, спеціально створене для делегатів Форуму відеопривітання від відомого мені ще з 2012 року подружжя Анни Гамбург і Томаса Райнке з Німеччини. Основну його частину оголосила справжньою українською мовою добродійка Анна, а завершальні слова англійською сказав добродій Томас. Вони, на жаль, фізично не змогли приїхати до нашої держави. Водночас саме наші друзі із Німеччини єдині з усіх учасників Форуму (а пропонувалося це всім без виключення) скористалися моєю, як прес-секретаря Фестивалю, пропозицію звернутися до своїх колег іще до початку зустрічі на Стрийщині через власноруч створене «кіно». Тож, як і сказала Анна Гамбург, «серцем і думками» вони дійсно були з нами. У цьому привітанні прозвучало дуже важливе повідомлення про те, що у 2017 році ЮНЕСКО ідею німецького громадського діяча Райффайзена, який започаткував кредитну кооперацію у світі в середині XIX сторіччя, визнано культурною світовою спадщиною.

Виступи представників кредитних спілок Канади, США відзначили в своїх відповідях і Лариса Семака, а також один із тих форумчан, який взяв участь в опитуванні інкогніто.

Марина Футерко вражена виступом члена ради директорів Української федеральної кредитної спілки м. Рочестер (США) Богдана Захарчишина.

Ольга Шевель

Погляд Ольги Шевель із Канади на фактичну відсутність реклами кредитних спілок як ціннісної промоції унікальних фінансових установ в Україні привернув увагу Ігоря Ковердана.

Богдан Захарчишин (ліворуч), Олег Лебедько

«Дуже цікавими та корисними», – сказав Олександр Кривенко, – «були виступи представників Української федеральної кредитної спілки м. Рочестер (США) Богдана Захарчишина, Олега Лебедька, а також Ольги Шевель із Канади, які поділилися з присутніми власним досвідом у царині формування позитивного іміджу і в інших сферах діяльності кредитівок. Дуже приємно було чути про успішність української економічної самоорганізації та її внеску у збереження національної ідентичності українців».

Єва Сержинська (перша праворуч) 

Як написав Микола Трифонов, він уражений доповіддю «Співпраця з ВАКСУ та НАКСУ, підтримка в упровадженні законопроектів для кредитних спілок,та бачення стратегічних цілей і плідну спільну діяльність», яку представила Керівник проекту (КЕП) Єва Сержинська (Польща).

Так само Олександр Кривенко вважає актуальною та практичною промову, з якою виступила на Форумі Єва Сержинська. Пані Єва підкреслено говорила про можливості, що відкриваються для національної системи українських кредитних спілок цим проектом USAID, цим дарунком американського народу українському.

Оксана Довгун

Олександр Кривенко відзначив як корисну доповідь про досвід відбудови духовного світу гуцулів, яку представила Оксана Довгун. Цікаво було дізнатись про роль кредитівки «Косівська» в житті місцевої громади, про задоволення потреб у фінансових послугах її членів, про підтримку «зеленого туризму», підприємців, сімейних фермерських господарств, про участь у духовних, культурно-мистецьких і патріотичних ініціативах гуцульської громади.

На думку Миколи Трифонова, «керівники обласної та місцевої адміністрації» виявили себе як «особи, зацікавлені у розвитку кредитних спілок».

Ольга Мороз

«Важливими», як зазначає Олександр Кривенко, «були слова, з якими виступила Ольга Мороз, закликавши кредитні спілки гуртуватися в потужні об’єднання, щоби гідно представляти себе на ринку фінансових послуг».

Петро Козинець

«Виступ Петра Козинця», – каже Олександр Кривенко, – «мені особисто не дав нової інформації для поживи». Втім він вважає, що від пана Петра «для декого було важливо дізнатись про те, що мас-медіа часто-густо через свою некомпетентність плутають добропорядні кредитівки з компаніями, які здійснюють купівлю в групах і по суті є шахрайськими, а також про те, що держава вже давно в боргу перед кредитними спілками, бо не приймає новий профільний закон».

Дехто з форумчан, які долучилися до анкетування, відреагували на виступ Віктора Романюка, причому Богдану Щепанюку він не сподобався, а троє інших позитивно відгукнулись про цього доповідача.

Так, Марія Сюма вражена обізнаністю народного депутата України з проблемами в діяльності кредитівок.

Віктор Романюк

Ось, як Петро Маковський сформулював свою думку про Віктора Романюка: «Нестандартність мислення. Розуміння головної проблеми – покладатися на державу, залежати від волі чиновника, залежати від його подачок. Така політика приведе до втрати потенцій самоорганізації, відповідальності у суспільствах. Таке суспільство немає майбутнього у сучасному світі».

Олег Лаврик

«Стратегічно важливими видаються мені», – пише Олександр Кривенко, – «виступи на Форумі народних депутатів України Олега Лаврика та Віктора Романюка, які, відчувається, вже є та залишатимуться лобістами, у найкращому розумінні цього слова, таких новацій у законодавстві про кредитні спілки, що забезпечать і конкурентнозданість кредитівок на ринку фінансових послуг, і захист їхніх членів у разі, не дай Боже, неплатоспроможності спілок». «На мій погляд», – продовжує свою думку Олександр Кривенко, – «обидва представника Верховної Ради України не тяжіють до популізму. Кожен із них – прагматик із мисленням сучасного європейця, який усвідомлює шкідливість атавізму радянського штибу під назвою «тотальний державний патерналізм», прояви якого ще заважають розвиткові економічної самоорганізації українців». Прийняття нового закону про кредитні спілки покликане вивільнити колосальну енергію народу для економічного будівництва та створює неосяжні можливості так само, як це вже відбулося в багатьох розвинених країнах.

Наталія Хмиз

Леся Паплик уподобала доповідь про програму із підтримки сімейних ферм і дрібних сільськогосподарських виробників, компенсації та відшкодування відсотків у кредитних у спілках, яку представила учасникам Форуму Наталія Хмиз.

«Мені», – пише Олександр Кривенко, – «також запам’ятались промови, з якими виступила перед учасниками Форуму Наталія Хмиз, де йшлося про роль кредитних спілок у розвитку агросектору Львівщини, у програмах з можливістю фінансового відшкодування місцевим мешканцям-учасникам таких програм».

Виступи Мирослава Мариновича, Івана Вишневського та Володимира Коломацького згадали в своїх коментарях Святослав Сурма, Лариса Семака й Оксана Ряска відповідно.

Мирослав Маринович

«Мене вразив як насичений високою духовністю виступ-привітання, з яким звернувся до учасників святкової вечірки кредитівки «Вигода» Мирослав Маринович, де було сказано, що українці мають єднатися на основі довіри один до одного, діяти разом, спираючись на мораль і цінності, і тоді вони досягнуть третього, чого завжди просять у Господа, – єдності», – поділився своїми відчуттями Олександр Кривенко.

Іван Вишневський

«Мені вкарбувався у пам’ять і виступ-звіт досліджень ринку фінансових послуг, який представив Іван Вишневський, – повідомив Олександр Кривенко. – «Відчувалося, що промовець занепокоєний агресивністю на ринку з боку компаній, які спеціалізуються на видачі кредитів «до зарплати», та ломбардів, а про кредитні спілки, які не тільки позичають, але й приймають гроші в депозит, люди мало знають».

Зіновій Свереда

Як вважає Олександр Кривенко, «дуже цікавим був виступ Зіновія Свереди, в якому він розкрив власне бачення на кредитну кооперацію як джерело мобілізації творчого духу народу, що ґрунтується на практиках Митрополита Андрея Шептицького та спирається на християнські цінності. Вражали факти досліджень по селах. В одному селі на Хмельниччині на “задушний” день люди принесли на могили вінків із штучних квітів на 250 000 грн. (які потім спалюють, а люди дихають отруєним повітрям). Водночас кошти на тренера, який би займався спортом із їхніми дітьми, не можуть зорганізувати. Добродій Зіновій навів доволі сумні дані про споживання алкоголю та цигарок, особливо молоддю. Ми тут попереду всієї Європи! На жаль! Щомісяця у це село “заходить” біля 1,5 млн. грн., з яких ? коштів витрачається взагалі на непотріб і на… ліки, бо там де вживають алкоголь, палять, здоров’я не чекай. Абсолютно перевернені цінності панують у країні, де на всіх рівнях освіти (від дошкільної до вищої) дітей зазвичай відсутні справжні ціннісні орієнтири, і це дуже велика проблема». Добродій Зіновій висловив надію на те, що ситуацію зможе змінити повсюдне запровадження кооперативної просвіти, яка закликає людей об’єднуватися, щоби разом економічно діяти та змінювати якість свого життя.

Володимир Коломацький

Глибоко в душу запала мені, – розповів Олександр Кривенко, – «промова-крик душі делегата Форуму з Луганщини на круглому столі “Кредитні спілки: кращі практики служіння громадам”, що відбувся в Народному домі Стрия 10 серпня. Володимир Коломацький закликав об’єднати зусилля для належного вшанування новітніх захисників, полеглих за нашу свободу. Всі присутні переглянули представлений ним відео-сюжет про буремні події окупації та визволення східноукраїнського міста Старобільська, про загиблих воїнів, і якось інстинктивно спільно заспівали Гімн України. Певен, для кожного з нас ці хвилини було дуже емоційними та важливими.

Петру Харченку вкарбувався у пам’ять спів квартету кредитівки «Вигода».

Іван Гарбовський (в першому ряду)

«Цікавою, – вважає Олександр Кривенко, – «була презентація досвіду тріумвірату Стрийської кооперативної ініціативи – споріднених між собою кредитної спілки «Вигода», благодійної організації «Фонд громад «Рідня» та кооперативу здорового харчування «Віра», який працює на благо громад». Про Стрийську кооперативну ініціативу розповів Іван Гарбовський, а впродовж дня реєстрації делегатів Форуму (10 серпня) можна було детальніше познайомитися із фондом громад “Рідня” через контакти із його відповідальними працівниками Святославом Сурмою й Ігорем Коверданом

Богдан Сидорак – один із тих, кого відзначив у своєму коментарі Святослав Сурма.

Оксана Король і Богдан Сидорак.  Автор світлини – Олексій Палій

«Мене двічі дуже порадував», – згадує Олександр Кривенко, – «наповнений глибоким патріотизмом і любов’ю до українських культурних традицій дует, який утворили Оксана Король і Богдан Сидорак, адже вони креативно та щиро вели святкову вечірку кредитної спілки «Вигода», а наступного дня розповідали про те, як з’явився на світ Божий «Український народний співаник “І у вас, і у нас хай буде гаразд!”».

Водночас сам добродій Богдан на запитання «який із виступів, коментарів вам запам’ятався, вразив і чим саме» відповів так: «Йой, та я всіх не чув, був в процесі підготовки до забави».

Олександр Кривенко, член оргкомітету, прес-секретар Всесвітнього фестивалю українських кредитних спілок

Для створення цієї статті використано фотографії, авторами яких є Олексій Палій і Віктор Бившев.
Більше світлин – в альбомах Форуму, які до вашої уваги – тут: https://www.facebook.com/pg/wfucu/photos/?tab=albums

Далі буде
Початок – тут

Постійне посилання на цю статтю: Олександр Кривенко. Який із виступів, коментарів Вам запам’ятався, вразив і чим саме? – Форум кредитних спілок очима його учасників (Продовження). 04.09.2017. – http://wfucu.org.ua/2017/09/04/kryvenko-best-report_forum_2789/

Прокоментувати цю статтю можна тут:
Який із виступів, коментарів Вам запам’ятався, вразив і чим саме? – Форум кредитних спілок очима його учасників (Продовження). 04.09.2017. https://www.facebook.com/wfucu/posts/1399238976821332

Читайте нас, будь ласка, та долучайтеся до сторінок у соціальних мережах!
Офіційний сайт: www.wfucu.org.ua
Сторінки у соціальних мережах:
Спільнота Всесвітній фестиваль українських кредитних спілок https://www.facebook.com/wfucu/
Група Всесвітній фестиваль українських кредитних спілок https://www.facebook.com/groups/wfucu
Подія Форум кредитних спілок 
https://www.facebook.com/events/214572452402006/

Коментарі не дозволені.