Яка подія запам’яталась, які ідеї, думки, відчуття, дух ви особисто винесли із Форуму? – Форум кредитних спілок очима його учасників (Продовження)

image_pdfimage_print

Учасники святкової вечірки кредитної спілки «Вигода»

Продовжуємо (початок – тут) огляд результатів анкетування делегатів, організаторів і партнерів Форуму кредитних спілок, – центральної події, якою з 10 по 12 серпня ц.р. ознаменувався на Стрийщині II-й Всесвітній фестиваль українських кредитних спілок.


24
із 37 опитаних форумчан повідомили, які саме події вкарбувалися їм у пам’ять.

У своїх споминах Богдан Сидорак відзначив як подію «перший примірник співаника», упорядником якого він є.

Зустріч учасників прес-пулу на вокзалі. Зліва направо: Олександр Кривенко; Сергій Комісаров; Віктор Бившев; Олексій Палій

«Переддень Форуму – 9 серпня, коли відбулося фінальне засідання оргкомітету Фестивалю, де вирішувалися нагальні поточні питання, де вдалося провести низку ініціатив, зокрема, таких які мали покращити комунікацію між оргкомітетом Форуму, його учасниками, волонтерами, пресою та фотографами, допомогти гостям орієнтуватися в Стрию. Плідна співпраця двох днів зі Святославом Сурмою, в результаті якої з’явилися беджі-ідентифікатори, що гідно прикрашали та позначали всіх форумчан. Зустріч учасників прес-пулу на вокзалі вранці 10 серпня», – такими тезами про свої відчуття останніх годин перед центральним заходом Всесвітнього фестивалю українських кредитних спілок поділився Олександр Кривенко.

Доповідачі круглого столу у Народному домі Стрия 10 серпня 2017 року. Зліва направо: Богдан Захарчишин; Ольга Шевель, Володимир Коломацький; Оксана Довгун; Іван Вишневський

Серед усіх подій, якими була насичена офіційна програма 3-денного Форуму, круглий стіл у Народному домі Стрия, що відбувся 10 серпня, згадали три учасника: Ольга Мороз, Ігор Сидор і Олександр Кривенко.

«Привітна реєстрація у Народному домі Стрия 10 серпня; зустріч із давніми та новими приятелями, перше знайомство з Богданом Захарчишиним та досвідом його кредитівки в гуманітарній допомозі українцям, а так само з Ольгою Шевель із Канади та виступи інших доповідачів круглого столу, яким фактично розпочав свою роботу Форум», – так Петро Маковський описав свої спомини про дискусію «Українські кредитні спілки: кращі практики служіння громаді».

Доповідачі одного з пленарних засідань Форуму 11 серпня 2017 року. Зліва направо: Олег Лебедько; Ольга Мороз; Ольга Максимчук; Петро Маковський; Ольга Шевель; перекладач; Єва Сержинська

Багато з опитаних (серед яких Наталія Бобиляк, Юрій Мокрицький, Микола Трифонов, Михайло Мазур, Оксана Маковська, Марія Сюма, Лариса Семака, Петро Маковський, Іван Вишневський, Ірина Васьків, Олександр Кривенко) виділили події, що відбулися 11 серпня, головним чином – пленарні засідання та прес-конференцію у Підгорецькому маєтку.

Форум кредитних спілок у Підгорецькому маєтку

«Виступи представників і запрошених гостей, вдала самоорганізація та присутність духовних цінностей», «пленарне засідання другого дня, рівень організації дійсно чудовий», – ось, що вкарбувалось у пам’ять Миколи Трифонова та Михайло Мазур відповідно.

Учасники підсумкової прес-конференції Форуму (зліва направо): Петро Маковський; Олег Лебедько; Ольга Мороз; Олег Лаврик; Віктор Романюк; ОЛьга Шевель; Петро Козинець; Олександр Кривенко (модератор)

На Форумі «було цікаво, вдалося почути багато цікавих думок. Як на мене, відбулася дуже професійна розмова», – вважає Петро Маковський. Презентацію Ольги Максимчук пригадав Богдан Щепанюк.

Оксана Маковська відзначила прес-конференцію.  

Актори театральної вистави «Заклята Пані»

Закарбувалися у пам’яті форумчан і заходи, які відбувалися на території Бруніцького замку, що в селі Підгірцях на Львівщині 10 та 11 серпня.

Прем’єру театральної вистави «Заклята Пані» згадали Оксана Ряска, форумчанин інкогніто, а також Олександр Кривенко, котрому сподобалися дуже щира гра акторів цієї вистави та спілкування з її творцями.

Благодійний аукціон

Виставку та благодійний аукціон картин відзначили в своїх споминах Марина Футерко, Ігор Ковердан, Галина Овсянецька, Леся Паплик, а двоє формучан іще й прокоментували ці події.

«Аукціон картин, хоча мало їх продали, а задум гарний», – сказала Оксана Маковська.

«Благодійний аукціон яскравим не став, але він відбувся, був результативним, і це важливо», – вважає Олександр Кривенко.

Святкова вечірка кредитної спілки «Вигода»

Святославу Сурмі запам’ятався фуршет, а Ковердану Ігорю – фіра.

Добрі спогади в учасників цього інтерв’ювання залишили святкова вечірка кредитної спілки «Вигода» з концертом, про що повідомила, зокрема, Марія Сюма.

Ведучі концерту святкової вечірки кредитної спілки «Вигода» Оксана Король, Богдан Сидорак

Концерт на цій вечірці відзначила Оксана Король, бо ж вона «там працювала».

«За словами одного з учасників форуму, котра розважала колег, граючи на скрипці, вона «безмежно рада та горда, що причетна до такої спільноти-кооперації, як кредитна спілка», – про це повідомила Оксана Маковська.

Учасники мандрівки на Скелі Довбуша

Купання в гірській річці Сукіль, що на Івано-Франківщині та мандрівку на Скелі Довбуша відзначили в своїх споминах відповідно Олександр Кривенко та Сергій Комісаров.

«Важко виділити якусь окрему подію, бо сподобалась не тільки урочисто-привітальна вечеря, а й театралізоване дійство, яке було проведено, та й на засіданні КЕП було надано корисну інформація», – розповів Петро Харченко.

Володимир Коломацький

«Тяжко щось окремо виділити, це був грандіозний захід, який мав багато позитивних окремих складових, які будують наш дух, дух українців, дух переможців», – ось такими роздумами поділився Володимир Коломацький.

 

31 із 37 опитаних відповіли на запитання «Які ідеї, думки, відчуття, дух тощо ви особисто винесли із Форуму?»

Учасники форуму кредитних спілок

Багато з учасників анкетування пишаються своєю причетністю до кредитно-кооперативного руху.

Ігор Сидор виніс ідею «поширення кредитних спілок по Україні, не менше як ще додатково 100 кредитних спілок  – це як мінімум на найближчий час». Він «гордий, що належить до цього процесу і є членом кредитної спілки».

Круглий стоіл у Народному домі Стрия

Опитані відчувають «оптимізм про майбутнє спілок» (анонім), «силу та значущість кредитних спілок у справах об’єднання і розвитку громади» (Сергій Довгань), у піднесенні суспільного блага (Леся Паплик).

Форумчани вважають, що «кредитно-кооперативний рух в Україні має сили для розвитку» (Ольга Мороз), «кредитні спілки не знищать» (Оксана Ряска), «молодь може багато!» (Святослав Сурма), «кредитні спілки повинні розвиватися, йти вверх, “рости”!» (Юрій Мокрицький), «разом ми можемо багато!» (Ірина Васьків), «ми цікаві світу, є зв’язок з сходом України, учасники [Форуму] знайомі між собою і комунікують поза такими фестивалями (Ігор Ковердан).

Зіновій Свереда

Петро Маковський відчуває «гонор за українців – ми можемо!». Він упевнений: «Ми позбуваємося почуття меншовартості. А це гідність і віра у себе. У нас все вийде!».

Дізнавшись про іноземний досвід, учасники Форуму утвердились в «ідеях кооперації» (
Наталія Бобиляк), підвищили власне усвідомлення того, що кредитівки – це «фінансові установи №1 в цілому світі» (Галина Овсянецька), які працюють з людьми та для людей, і «дуже актуальні сьогодні» (Зіновій Свереда).

Глядачі театральної вистави «Заклята Пані»

Опитані налаштовані оптимістично, мають потенціал та наміри вже та в перспективі, в тому числі через нащадків, нарощувати свою присутність на ринку фінансових послуг, розвивати ідею кредитних спілок.

«Кредитно-кооперативний дух на Стрийщині був є та буде флагманом кредитного руху України», – впевнений Петро Харченко.

Богдан Щепанюк і Марія Сюма (на передньому плані)

Водночас, як вважають форумчани, «ідея кооперації потребує захисту і зміцнення, задля чого потрібно докласти максимальних зусиль, аби змінити законодавство» (Іван Вишневський) так, щоби воно відповідало природі кредитних спілок та забезпечувало необхідний спектр їхніх фінансових послуг.

У кількох відповідях пролунала породжена виступами представників влади думка про те, що наразі «допомоги з боку держави не слід чекати, тому вирішення нагальних проблем кредитних спілок: гарантування вкладів, програмне забезпечення, тощо – лише в руках самих кредитівок» (Дмитро Казарінов), «ніхто не відстоїть інтереси кредитної кооперації, крім самих її учасників!» (Богдан Щепанюк).

Отже, на часі самоорганізація, «об’єднання кредитних спілок, співпраця, а не конкуренція» (анонім).

Форум кредитних спілок у Підгорецькому маєтку

Інша група відповідей стосувалася міжособистісного спілкування на Форумі, його якості та регулярності проведення.

Марині Футерко надовго запам’ятаються ці «наповнені найвищою майстерністю, креативом і духовністю зустрічі», які, за словами Миколи Трифонова, дають відчуття єдності. «Спілкування корисне», – сказав Богдан Сидорак.

Марина Сюма (крайня праворуч)

«Такі форуми бажано проводити частіше і, можливо, швидше вирішувалися би всі проблемні питання, що виникають у кредитних спілках. Влада змогла би більше почути», – зауважила Марія Сюма.

Мирослав Маринович

Мирослав Маринович відзначив приязну атмосферу, що панувала на Форумі, але також і слабку комунікативність із залом.

Учасники Форуму переглядають фільм під час виступу Володимира Коломацького

Володимир Коломацький виніс із Форуму ідею «створення меморіалу загиблим воїнам в АТО у місті Старобільську», що на Луганщині.

«На форумі я зміцнив власне усвідомлення того, що кожна кредитна спілка повинна мати власну комунікаційну стратегію та щонайменше такі свої веб-сторінки, які не лише відповідали б вимогам регулятора, але насамперед були потужним джерелом інформації, просвіти та діалогу зі своїми членами й усіма, хто цікавиться можливостями кооперації», – наголосив Олександр Кривенко.

Аналіз відповідей, які надали представники мас-медіа, акредитовані на Форум, свідчить про занепокоєння журналістів рівнем обізнаності наших співвітчизників у перевагах кооперативного способу господарювання та невдоволення реакцією на нього присутніх на події парламентарів.

Журналісти Форуму кредитних спілок

«Треба гуртуватися в боротьбі проти невігласів, які знищують економіку України», – вважає Сергій Комісаров.

«Попереду велика просвітницька робота», – прогнозує Лариса Семака. «Громаду треба вчити і цим має опікуватися місцевий орган самоврядування», – впевнений Михайло Мазур.

Далі буде

Олександр Кривенко, член оргкомітету, прес-секретар Всесвітнього фестивалю українських кредитних спілок

Для створення цієї статті використано фотографії, авторами яких є Олексій Палій і Віктор Бившев.
Більше світлин – в альбомах Форуму, які до вашої уваги – тут: https://www.facebook.com/pg/wfucu/photos/?tab=albums

Постійне посилання на цю статтю: Яка подія запам’яталась, які ідеї, думки, відчуття, дух ви особисто винесли із Форуму? – Форум кредитних спілок очима його учасників (Продовження). 12.09.2017. – http://wfucu.org.ua/2017/09/12/kryvenko-eventsidea-forumcu_2826/

Прокоментувати цю статтю можна тут: https://www.facebook.com/wfucu/posts/1405694729509090

Попередні випуски огляду результатів анкетування доступні тут:
Форум кредитних спілок очима його учасників. 01.09.2017. – http://wfucu.org.ua/2017/09/01/kryvenko-vrajennya_forum_2752/ 
Який із виступів, коментарів Вам запам’ятався, вразив і чим саме? – Форум кредитних спілок очима його учасників (Продовження). 04.09.2017. – http://wfucu.org.ua/2017/09/04/kryvenko-best-report_forum_2789/

Читайте нас, будь ласка, та долучайтеся до сторінок у соціальних мережах!
Офіційний сайт: www.wfucu.org.ua
Сторінки у соціальних мережах:
Спільнота Всесвітній фестиваль українських кредитних спілок https://www.facebook.com/wfucu/
Група Всесвітній фестиваль українських кредитних спілок https://www.facebook.com/groups/wfucu
Подія Форум кредитних спілок 
https://www.facebook.com/events/214572452402006/

Коментарі не дозволені.